O nás

DanceCool Crew

Tanečná skupina DanceCool Crew vznikla v roku 2016 a verejnosti je známa hlavne vďaka televíznej šou Československo má talent 2016, kde sa dostala do finále medzi desať najlepších z viac ako 3000 talentov z celého Slovenska a Čiech! Tvoria ju špičkoví slovenskí a českí tanečníci, ktorí spolupracujú už niekoľko rokov. Venujú sa párovým spoločenským tancom, ako aj tancom latinsko-americkým a swingovým.

Väčšina z tanečníkov spolupracovala aj na divadelnom projekte Just dance – Dobrý večer Broadway, ktorý mal premiéru v roku 2012. Odvtedy absolvovali spoločne vystúpenia na stovkách firemných akcií, plesov a televíznych šou. Hlavným poslaním skupiny DanceCool Crew je ukazovať spoločenské tance v trochu inom, modernom poňatí, ale na špičkovej úrovni zatancovať aj klasický otvárací valčík na plese. Choreografka Katka Štumpfová pri tvorení využíva svoje cenné skúsenosti z amerického Broadway, a preto všetky tance sú vykreované tak, aby priniesli publiku nezabudnuteľný zážitok.

Tanečná skupina sa skladá originálne z deviatich členov, štyroch párov a jedného hip hopera, ktorý svojimi vsuvkami obohacuje niektoré čísla. Externe však spolupracuje s ďalšími špičkovými tanečníkmi z celého Slovenska.

Zdieľať: