Choreografia

Katarína Štumpfová Jakeš

Zakladateľka, choreografka a producentka tanečnej skupiny DanceCool Crew. Má za sebou bohatú aktívnu tanečnú kariéru. Bola deväťnásobnou Majsterskou Slovenska v tanečnom športe, semifinalistka Majstrovstiev sveta v kategórii Junior. Slovenská verejnosť ju môže poznať z televíznej šou Let’s Dance, kde tancovala v troch sériách s hercami Jozefom Vajdom, Jurajom Mokrým a spevákom Mirom Šmajdom. S Jurajom Mokrým sa jej túto šou podarilo vyhrať.

Získala angažmán v austrálskej divadelnej tanečnej šou Burn the floor, s ktorou absolvovala turné v Austrálii, Číne, Európe a USA. Jej pôsobenie v tejto šou vyvrcholilo na legendárnej Browadway v New Yorku, kde tancovala ako jediná Slovenka v histórii. V roku 2015 tancovala v českej verzii Let’s dance s moderátorom Leošom Marešom. Katarína už dlhodobo venuje aj tanečnej choreografii, o čom svedčí jej bohatá kariéra aj v tejto oblasti. Bola autorkou a hlavnou choreografkou tanečnej šou Just dance – Dobrý večer Broadway!, ktorá mala premiéru v roku 2012 v divadle Nová scéna. Od roku 2013 robí choreografku v televíznom programe Miss Universe Slovensko.

Ďalej sa choreograficky podieľala na tvorbe programov Superstar, Tvoja tvár znie povedome, Chart Show, Noc nádejí, Československo má talent. Choreograficky a kreatívne zastrešila už stovky firemných eventov na celom Slovensku aj v Čechách. Je zakladateľka tanečnej školy DanceCool v Bratislave.

Zdieľať: